426259. KAFFEKOPPAR med FAT och ASSIETTER, 33 delar, porslin, "Ballerina", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal.
12 st kaffekoppar, höjd 6,5 cm.
11 st kaffefat, diameter 14 cm.
10 st assietter, diameter 17,6 cm.
Bruksslitage, 2 st kaffefat med smärre kantnagg, assietter samt enstaka kaffefat andra sortering.