EDWARD HALD. "Åskväderskålen", Orrefors 1927.

4260423. EDWARD HALD. "Åskväderskålen", Orrefors 1927.

Graverat motiv av åskväder. Signerad Of.H.291.27.S.P (gravör Sten Petersson). Diameter 14,5 cm, höjd 11 cm.

Smärre repor.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre repor.

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 311