TESERVIS, 14 delar, porslin, bl.a. Lomonosov, Ryssland. 1900-tal.
423524. TESERVIS, 14 delar, porslin, bl.a. Lomonosov, Ryssland. 1900-tal.
Polykrom dekor i form av blommor med förgyllda detaljer. Tekannor med lockknoppar i form av minitekannor.
Stämplade
6 st kaffekoppar "Epiag", höjd 5,8 cm.
5 st kaffefat "Epiag", diameter 13,5 cm.
2 st tekannor, Lomonosov, höjd 9 - 21 cm.
Stämplade