SVANTE BERGH. "Atelierhörn" (Kvinna med gitarr).

4225730. SVANTE BERGH. "Atelierhörn" (Kvinna med gitarr).

Olja på duk, signerad. Möjligen föreställande konstnärens hustru italienskan Elfrida Aloisi.

65 x 80,5 cm

Rammått: 74 x 89 cm.

Smärre ytsmuts. I övrigt är helhetsintrycket gott.

Svante Bergh (1885–1946)

Gör en kostnadsfri värdering!

65 x 80,5 cm

Rammått: 74 x 89 cm.

Svante Bergh (1885–1946)

Antal besök: 296