BERTIL VALLIEN. Kosta Boda 1998. Huvud, gjuten glasmassa. Signerad B. Vallien Kosta Boda Unique 8BVAUN 989344.

42205. BERTIL VALLIEN. Kosta Boda 1998. Huvud, gjuten glasmassa. Signerad B. Vallien Kosta Boda Unique 8BVAUN 989344.

Ingjutna skruvar samt dekor i violett och rött. Monterad på träpelare. Huvudets höjd 21 cm, totalhöjd 183 cm.
Huvudbok signerad Bertil Vallien -98 medföljer.
Proveniens: Amnestygalan 1998.

Bertil Vallien (Född 1938)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bertil Vallien (Född 1938)

Antal besök: 3 518