I vitmetall och svart emalj, märkt "Hermès N" samt artisanstämpel, medföljande ej ursprungligt tillhörande smyckespåse, hornens höjd ca 21 mm, armringen 5.5x6, inre 4.8x5.5cm.
Bruksslitage, repor.
Bruksslitage, repor.