SKÅL, porslin, märkt Wanli, Kina, 1900-tal.

419950. SKÅL, porslin, märkt Wanli, Kina, 1900-tal.

Dekor i form av skulpturala scener i underglasyrblått.
Diameter 14 cm, höjd 7,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 14 cm, höjd 7,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 174