FICKUR, 4 st. bl.a. silver, 18/1900-tal.

4198387. FICKUR, 4 st. bl.a. silver, 18/1900-tal.

Fickur, silver, boettnummer 229515, diameter 48 mm, vikt 65 gram.
Fickur, silver, sk. "mormorsur" boettnummer 618078, diameter 31 mm, vikt 23,5 gram.
Fickur, vitmetall, boettnummer 151442, diameter 49,5 mm.
Fickur, vitmetall, diameter 50 mm (funerar, saknar sekundvisare).

Slitage. Ett fickur fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas., saknar sekundvisare. Övriga ur går ej. Ett ur med löst glas.

Tema

Ur urmakarens gömmor: Del II

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Ur urmakarens gömmor: Del II

Antal besök: 213