LJUSSTAKAR, ett par samt SKRIVBORDSUPPSATS, mässing, Gusum Bruk. 1900-tal.

419213. LJUSSTAKAR, ett par samt SKRIVBORDSUPPSATS, mässing, Gusum Bruk. 1900-tal.

Ljusstakar märkt "Gusum 029", höjd 18 cm. Bordsuppsats längd 22 cm.

En ljusstake med lös och något bucklig. Skrivbordsuppsatsen med något skevt bläckhorn, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 713