419170. SKÅP/SPEGELSKÅP, 1900-talets första hälft.
Hyllor, skåp samt parti med speglar, intarsia samt beninläggningar, svarvade stolpar/kolonner. Bredd 108, djup 44, höjd 210 cm. Delbart i under och överdel.
Bruksslitage, smärre skador och märken. Ställvis blekt i faner.