BORD, rokoko, 1700-tal.

418633. BORD, rokoko, 1700-tal.

Svängda ben, låda i sargen. Längd 103 cm, bredd 68, höjd 67 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare bemålning, avkortade ben, delarna finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 919