RINGGÖMMA, silver, rokokostil, bröllopsgåva, sannolikt 1800-tal. Vikt 36 gram.

417198. RINGGÖMMA, silver, rokokostil, bröllopsgåva, sannolikt 1800-tal. Vikt 36 gram.

Förgylld insida, monogramgraverad under i botten. Invändigt stämplad "1764". Dekor i form av genombruten krona. Höjd 6,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 041