PAUL HOFF. Skål, konstglas, Kosta Boda, 1900-tal.

416664. PAUL HOFF. Skål, konstglas, Kosta Boda, 1900-tal.

Dekor i relief i form av fåglar i blått och cerise underfång mot blästrad bakgrund. Etikettmärkt. Diameter 23,7, höjd 15,5 cm.

Smärre bruksslitage, mindre tillverkningsdefekt i ytan.

Paul Hoff (Född 1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

Paul Hoff (Född 1945)

Antal besök: 1 355