Signerad "Göran Wärff, 162874013 D, Kosta Boda, Unik". Kraftig kristallmassa med blästrad yta samt underfång i blå glasmassa. Höjd 18 cm.
Smärre bruksslitage.
Göran Wärff (1933–2022)