MAGGI WIBOM. Skulptur, terrakotta, mor med barn, unik, signerad och daterad 1933, Gävle.

415513. MAGGI WIBOM. Skulptur, terrakotta, mor med barn, unik, signerad och daterad 1933, Gävle.

Handskulpterad. Höjd 36 cm.

Bruksslitage, en spricka vid arm samt fot (möjligtvis från tillverkning, samt nagg vid bakre kantens nedre del.

Gör en kostnadsfri värdering!

Handskulpterad. Höjd 36 cm.

Antal besök: 830