Olja på duk monterad på pannå, 69,5 x 100 cm, inklusive ram 77 x 108 cm. Signerad Edvard Andersson, daterad a tergo 1951.
PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.
PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.
Ytsmuts.
Vid frågor vänligen kontakta jonas.malmberg@auktionsverket.com.