EDVARD ANDERSSON. "Cirkus".

EDVARD ANDERSSON. "Cirkus".
4140506. EDVARD ANDERSSON. "Cirkus".

Olja på duk monterad på pannå, 69,5 x 100 cm, inklusive ram 77 x 108 cm. Signerad Edvard Andersson, daterad a tergo 1951.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Ytsmuts.

Vid frågor vänligen kontakta jonas.malmberg@auktionsverket.com.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Ytsmuts.

Tema

Antal besök: 703