STRÅLKASTARE, stor, Tilley, Hendon, England, metall/glas samt trä, 1900-talets första hälft.

413908. STRÅLKASTARE, stor, Tilley, Hendon, England, metall/glas samt trä, 1900-talets första hälft.

Troligen fotogendriven. Möjlighet att vinkla glas föreligger.
Totalhöjd 66 cm.
Diameter 35,5 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Totalhöjd 66 cm.
Diameter 35,5 cm.

Antal besök: 985