413214. MONA MORALES SCHILDT. Bordslampa, ljusstake och skål, 3 delar kristall, "Teodora", Kosta, signerade, 1900-tal.
Slipad dekor i form av av cirklar med förgyllning. Total höjd 12 - 36 cm inklusive lampskärm.
Bruksslitage, lampskärm med fläckar.