SKÅL PÅ FOT, glas, Vicke Lindstrand, Kosta, signerad. 1900-talets andra hälft.

412869. SKÅL PÅ FOT, glas, Vicke Lindstrand, Kosta, signerad. 1900-talets andra hälft.

Oval form med klockformad fot, dekor av fjädrar. Signerad "Kosta 52451 Lindstrand". Graverad "Styrelsen för Rörstrand 1984". Höjd 21 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 838