KERSTIN HÖRNLUND. Skål, stengods, unik, från utställningen "Den underbara skålen", Rörstrand, signerad, 1900-talets andra hälft.

412840. KERSTIN HÖRNLUND. Skål, stengods, unik, från utställningen "Den underbara skålen", Rörstrand, signerad, 1900-talets andra hälft.

Vit glasyr med lövförmad dekor. Unikat nr. 88120
Höjd 23,5 cm, diameter 33,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 708