ELSA-MARIA ANDERSSON & EDVARD ANDERSSON. Abstrakt komposition, konstvävnad samt förlaga.

4127707. ELSA-MARIA ANDERSSON & EDVARD ANDERSSON. Abstrakt komposition, konstvävnad samt förlaga.

Konstvävnad, 145 x 260 cm.

Skiss av Edvard Andersson, olja på pannå, 26,5 x 45 cm.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Vävnad i god kondition. Skiss med skador i hörnen samt färgbortfall.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

Konstvävnad, 145 x 260 cm.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Tema

Antal besök: 634