ELSA-MARIA ANDERSSON & EDVARD ANDERSSON. "Amöbor" , konstvävnad samt förlaga.

4127545. ELSA-MARIA ANDERSSON & EDVARD ANDERSSON. "Amöbor" , konstvävnad samt förlaga.

Konstvävnad, 127 x 156 cm.

Skiss av Edvard Andersson, olja på pannå 44 x 52 cm.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Vävnad i god kondition. Oljeskiss har skador i samtliga hörn, ytsmuts samt färgbortfall.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

Konstvävnad, 127 x 156 cm.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Tema

Antal besök: 955