4127379. SPEGEL MED KONSOLLBORD 18/1900-tal.
Dekor i pastellage samt delvis skuren, förgylld dekor, krön med lagerkransar.
Konsolbord med stenskiva och spegel.
Spegeln 190x78 cm.
Bordet:
Höjd 59
Bredd 80
Djup 37
(cm).
Senare spegelglas, kompletterade och delvis ombyggda. Skavmärken, dekoren med slitage och fläckar. Pastellagedekor med skador bitvis.