BESTICK, 43 delar, silver, GAB, Chippendale, 1900-talets mitt. Totalvikt inkl. rostfritt knivblad, ca 2055 gram.

412156. BESTICK, 43 delar, silver, GAB, Chippendale, 1900-talets mitt. Totalvikt inkl. rostfritt knivblad, ca 2055 gram.

12 matsked, silver, längd 20,5 cm. Vikt 696 gram.
12 förrättssked, silver längd 18 cm, vikt 457 gram.
7 matgafflar, silver, längd 20 cm, vikt 355 gram.
7 matknivar, längd 25 cm, vikt 412 gram.
5 efterrättsgafflar, längd 14,7 cm, vikt 135 gram.

Bruksslitage. Monogram N.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Monogram N.

Antal besök: 1 006