Kopparspann med lock, höjd 23 cm
Kaffepetter, höjd 21 cm
Sil med förtennad insida, diameter 21 cm
Gryta med handtag av järn, höjd 11 cm
Form, avlång på ben, höjd 9 cm
Gryta på tre ben, höjd 16 cm
Glöggset med spritbrännare
Litet mått, höjd 6 cm.
Bruksslitage, bucklor, repor.
Kaffepetter, höjd 21 cm
Gryta på tre ben, höjd 16 cm
Glöggset med spritbrännare
Litet mått, höjd 6 cm.
Bruksslitage, bucklor, repor.