ALBERT ENGSTRÖM. Nakenstudie, etsning, signerad med dedikation, samt i plåten.

411627. ALBERT ENGSTRÖM. Nakenstudie, etsning, signerad med dedikation, samt i plåten.

Med texten, "Till vännen Bernhard von Schwerin av vännen Albert Engström." Bildyta 24 x 20 cm. Yttermått 42 x 31 cm.

Glas saknas.

Albert Engström (1869–1940)

Gör en kostnadsfri värdering!

Glas saknas.

Albert Engström (1869–1940)

Antal besök: 1 517