Servis i vitt porslin med dekor av grön och lila kvistar, signerad Rörstrand i botten.
Kaffekanna, höjd 19 cm.
Gräddsnipa, höjd 6 cm.
Sockerskål, höjd 7 cm.
Assietter 12 st, diameter 17 cm.
Kaffefat 10 st, diameter 13,5 cm.
Kaffekoppar 9 st, höjd 6 cm.
Bruksslitage.
Kaffekanna, höjd 19 cm.
Gräddsnipa, höjd 6 cm.
Sockerskål, höjd 7 cm.
Kaffekoppar 9 st, höjd 6 cm.
Bruksslitage.