ERLING ÄRLINGSSON. Hamnlandskap.

4109973. ERLING ÄRLINGSSON. Hamnlandskap.

Olja på fin duk, lagd på pannå, ej signerad.

122 x 89 cm.

Rammått: 133 x 99 cm.

Proveniens: Konstnärens syster Edith Nilsson.

Smärre ytslitage.

Erling Ärlingsson (1904–1983)

Tema

Vårens Kvalitet

Gör en kostnadsfri värdering!

122 x 89 cm.

Rammått: 133 x 99 cm.

Smärre ytslitage.

Erling Ärlingsson (1904–1983)

Tema

Vårens Kvalitet

Antal besök: 611