FAT, 3 st, porslin, Qianlong, Kina, 1736-95.

409975. FAT, 3 st, porslin, Qianlong, Kina, 1736-95.

Detaljrik dekor i emaljfärger samt förgylld spjutspetsbård runt spegeln. Diameter 21,5 cm.

Bruksslitage, något blekt dekor på brättena.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 733