FANSTÄNGER / HÅLLARE, valnöt, senempir, 1800-tal.

408704. FANSTÄNGER / HÅLLARE, valnöt, senempir, 1800-tal.

Korslagda spiror krönta av lagerkrans, förgyllda detaljer.
Bredd 140 cm, höjd a 30 cm.

Bruksslitage, spikhål efter uppsättning fanor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 140 cm, höjd a 30 cm.

Antal besök: 856