SKEPPARPIPA, 1900-talets början, kromad metall, proveniens.

4077262. SKEPPARPIPA, 1900-talets början, kromad metall, proveniens.

Ca 12 cm

PROVENIENS:

HMS af Chapman, åren 1927, 1928 och 1933
HMS Najaden, åren 1929, 1932 och 1936
HMS Jarramas, åren 1934 och 1937

Skänkt av Einar Åkergren, ordförande i föreningen f.d. Skeppsgossar i Stockholm, åren 1962-1966 och 1979-1980.

Mycket lätt bruksslitage.

Tema

Teknika & Nautika

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 12 cm

PROVENIENS:

Mycket lätt bruksslitage.

Tema

Teknika & Nautika

Antal besök: 547