EDVARD ANDERSSON. "Havssymfoni".

4070084. EDVARD ANDERSSON. "Havssymfoni".

Olja på pannå, 163 x 123 cm. Signerad Edvard Andersson, a tergo daterad ca 1955.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Oramad, kantstött, ytslitage samt färgbortfall i hörnen.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Tema

Antal besök: 1 142