EDVARD ANDERSSON. "Arcus".

EDVARD ANDERSSON. "Arcus".
4069735. EDVARD ANDERSSON. "Arcus".

Olja på duk, 100 x 69,5 cm, rammått 104 x 74 cm. Signerad Edvard Andersson samt daterad 1950.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:
Den Frie Udstillning, Köpenhamn 1956, nr 158.

Kantstött i hörnen, skrapmärke.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:

Tema

Antal besök: 617