EDVARD ANDERSSON. "Människor i festlig samvaro".

4069429. EDVARD ANDERSSON. "Människor i festlig samvaro".

Olja på pannå, 100 x 81,5 cm, rammått 103 x 84,5 cm. Signerad Edvard Andersson. Bemålad även a tergo.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Kantstött i hörnen.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Kantstött i hörnen.

Tema

Antal besök: 2 013