EDVARD ANDERSSON. "Perspico".

EDVARD ANDERSSON. "Perspico".
4069368. EDVARD ANDERSSON. "Perspico".

Olja på pannå, 112 x 47,5 cm, rammått 113 x 48,5 cm. Signerad Edvard Andersson.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNINGAR:
Den Frie Udstillning, Köpenhamn 1956 nr 145 Vikingsberg 1961, nr 48.

Ytliga repor.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNINGAR:

Ytliga repor.

Tema

Antal besök: 590