ERIK HÖGLUND. Vas samt skål, Boda samt medföljande skål.

406616. ERIK HÖGLUND. Vas samt skål, Boda samt medföljande skål.

Vasens höjd 12 cm (märkt H 694/125), skålens diameter 17 cm (märkt H680/165). Medföljande skål troligen Bengt Edelfalk, diameter 15 cm.

Bruksslitage, repor. Smärre nagg i luftbubbla på vas.

Erik Höglund (1932–1998)

Gör en kostnadsfri värdering!

Erik Höglund (1932–1998)

Antal besök: 732