EINAR WENNBERG. Affisch, "Sundsvallsstrejk 1879 -100 år", signerad i plåten.
406387. EINAR WENNBERG. Affisch, "Sundsvallsstrejk 1879 -100 år", signerad i plåten.
Affisch med stämplat frimärke (FDC). Affischbilden "Pionjärer" av Eninar Wennberg, Alnö, skänkt av Folksam till folkrörelsen inför firandet av100-årsminnet av Sundsvalls strejken 1879". 66 x 40 cm.