EDVARD ANDERSSON. "Den unge strategen".

4052345. EDVARD ANDERSSON. "Den unge strategen".

Olja på pannå, 61,5 x 60,5 cm, rammått 62,5 x 61,5 cm. Signerad Edvard Andersson och daterad 54.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:
Den Frie Udstillning, Köpenhamn 1956 nr 20.

Mindre slitage i pannåns hörn.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:

Tema

Antal besök: 1 018