EDVARD ANDERSSON. "Spektrum".

EDVARD ANDERSSON. "Spektrum".
4052200. EDVARD ANDERSSON. "Spektrum".

Olja på pannå, 79 x 59 cm, rammått 84 x 63,5 cm. Signerad Edvard Andersson och daterad 1952.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Mindre färgbortfall längs kanterna.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Tema

Antal besök: 1 333