EDVARD ANDERSSON. "Violoncell".

4051115. EDVARD ANDERSSON. "Violoncell".

Olja på pannå, 45,5 x 53 cm, rammått 57,5 x 65 cm. Signerad Edvard Andersson samt daterad 45.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:
Den Frie Udstillning, Köpenhamn 1956, nr 97.

Lätt ytsmuts.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:

Lätt ytsmuts.

Tema

Antal besök: 828