EDVARD ANDERSSON. "Element".

EDVARD ANDERSSON. "Element".
4050986. EDVARD ANDERSSON. "Element".

Olja på pannå, 56 x 41,5 cm, rammått 69 x 55 cm. Signerad Edvard Andersson, daterad 1946.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Obetydliga repor.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Obetydliga repor.

Tema

Antal besök: 741