EDVARD ANDERSSON. "Rankan".

EDVARD ANDERSSON. "Rankan".
4050938. EDVARD ANDERSSON. "Rankan".

Olja på pannå, 65 x 50 cm, rammått 79 x 66 cm. Signerad Edvard Andersson.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNINGAR:
Hotell Thor Ängelholm 1947 nr 20
Den Frie Udstillning, Köpenhamn 1956 nr 80.

Obetydligt ytsmuts.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNINGAR:

Obetydligt ytsmuts.

Tema

Antal besök: 999