Armband saknas.
Diameter ring utan krona 38 mm.
Plexiglas.
Karlstad Hammarö Auktionsverk kommer inom det närmaste sälja en större mängd med Lanco-klockor. Samtliga härstammar från en herre som var återförsäljare av framförallt Lanco på 1960 och 70-talet.
Bruksslitage, ytliga repor, glaset med skavmärken och repor.
Urtavlan något blekt med mörkare partier där visarna stått stilla.
Fungerad ej vid katalogisering, ej öppnad, säljes som renoveringsobjekt.
Armband saknas.
Plexiglas.