ARMBANDSUR Lanco Barracuda, stål, automatic.

3946291. ARMBANDSUR Lanco Barracuda, stål, automatic.

Armband saknas.
Diameter ring utan krona 38 mm.
Plexiglas.

Karlstad Hammarö Auktionsverk kommer inom det närmaste sälja en större mängd med Lanco-klockor. Samtliga härstammar från en herre som var återförsäljare av framförallt Lanco på 1960 och 70-talet.

Bruksslitage, ytliga repor, glaset med skavmärken och repor.
Urtavlan något blekt med mörkare partier där visarna stått stilla.
Fungerad ej vid katalogisering, ej öppnad, säljes som renoveringsobjekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Armband saknas.
Plexiglas.

Antal besök: 558