STOLAR, 6 st, "Själevad". Carl Malmsten. 1900-talets senare del.

394263. STOLAR, 6 st, "Själevad". Carl Malmsten. 1900-talets senare del.

Syrabetsad furu. Spälad rygg. 2 st något avvikande i modell med 4 spjälor i rygg, 4 st med 3 spjälor. Brännstämplade CM.

Bruks/åldersslitage, märken, skador på textil, torkat stoppning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 648