393526. HANS J WEGNER. Skrivbord, Andreas Tuck, Danmark. 1950-tal.
Ek med två sidoklaffar. Tre lådor i front. Längd 136, (klaffar st 2 x 48, bredd 66, höjd 73 cm. Brännstämplat.
Bruksslitage. Nyckel saknas, lådor olåsta.
Nyckel/nycklar finns.
Hans J Wegner (1914–2007)