HALSBAND och RINGAR, 3 delar, brons, Finland, 1960/70-tal.

392820. HALSBAND och RINGAR, 3 delar, brons, Finland, 1960/70-tal.

Kedja, längd 60 cm, hänge, längd 9,6 cm, bredd 4,5 cm. Ringar , dekoration, diameter 1,7 - 3 cm.

Bruksslitage. Ringar, oregelbundna och klämsa ringdelar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 854