EDVARD ANDERSSON. Mor och son.

3920039. EDVARD ANDERSSON. Mor och son.

Olja på duk, 51,5 x 40,3. Stämpelsignerad Edvard Andersson. Intygad a tergo Edvard Andersson Sterbhus. Utförd på 20-talet.

PROVENIENS:
Konstnärens kvarlåtenskap.

Smärre krackeleringar, märke från spännram.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Konstnärens kvarlåtenskap.

Tema

Antal besök: 597