KAFFE/MOCCASERVICE, 40 delar, porslin, "Friedrichstrasse", Studio Line. Rosenthal.

391562. KAFFE/MOCCASERVICE, 40 delar, porslin, "Friedrichstrasse", Studio Line. Rosenthal.

12 koppar (4042-17) och fat (4042-9)
Kaffekanna (4042-5), höjd 22 cm.
Gräddkannor (4042-9 och 16), 2 st, höjd 9,5 cm.
Uppläggningsfat, (4042-62), längd 27, bredd 11 cm.

Bruksslitage. Tejprester på vissa delar. Mindre nagg på två koppar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 764