YXA, äldre jordfynd, Stenåldern samt SENAPSKULA, allmoge, 17/1800-tal.

391088. YXA, äldre jordfynd, Stenåldern samt SENAPSKULA, allmoge, 17/1800-tal.

Yxa längd 14 cm. Senapskula, diameter 61 mm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 3 308